Könnyűzenei koncertek

2019. augusztus 10–19.
Székesfehérvár, Zichy-színpad


A Székesfehérvári Királyi Napok kihagyhatatlan programja a könnyűzenei koncertek sora, idén is izgalmas kínálattal várja a zenerajongókat a Zichy-színpadon.

2019. augusztus 10., szombat 19.30  Budapest Bár
2019. augusztus 16., péntek 19.30 – Operett- és musicalslágerek
2019. augusztus 17., szombat 19.30  Rúzsa Magdi
2019. augusztus 18., vasárnap 19.30 – Blahalouisiana Szimfonik, feat: ARSO 

Budapest Bár
augusztus 10., szombat 19.30 óra
Zichy-színpad


Az életben vannak dolgok, amikre érdemes izgalommal várakozni, amiknek lehet örülni, amikért érdemes élni. Ilyen események a Budapest Bár koncertek: mosolygós arcok, nagyszerű dalok, érzelmek, lazulás, boldogság – muzsika! Mi a boldogság receptje? Kiváló zenészek, nagyszerű énekesek, jobbnál jobb dalok és áramló energiák. Gyere el, hozd el a barátaidat is, nyisd ki a szíved és a füled, és garantáltan több hétre való boldogsághormonnal töltekezhetsz fel!
  
2019. augusztus 10-én, szombaton 19.30-tól a Székesfehérvári Királyi Napokon a Budapest Bár lép fel Farkas Róbert vezetésével, valamint Behumi Dóri, Németh Juci, Frenk és Keleti András énekesekkel. A Budapest Bár a szívbemarkoló és szívderítő dalok cigányzenei feldolgozásaival vált Magyarország egyik legnépszerűbb zenekarává. Az együttes varázslatos vonzerejét a kitűnő zenészeknek és a magyar rockzene kultikus énekeseinek köszönheti.
  
Az eredetileg egyetlen lemezre születő Budapest Bár tizenegy énekessel, teljesen egyedi felállásban működik – talán épp ezért lett mára a legkeresettebb koncertzenekar, fesztiválok és nagyszínpadok rendszeres fellépője. A Budapest Bár védjegyévé vált egyedi stílus gyökerei az 1920–30-as évekbeli, budapesti kávéházak világáig nyúlik vissza. Az ismert és kedvelt dalokat cigányzenei alapokon, jazz, pop, rock, klezmer és számos zenei műfaji elemmel ötvözve értelmezik újra – ezzel megteremtve egy új zenei irányzat, a gypsy lounge alapjait. A zenekar vezetőjének és alapítójának, Farkas Róbertnek eredeti szándéka pontosan az volt, hogy új lendületet adjon a kávéházi cigányzene műfajának, életben tartva és megújítva a régi hagyományokat. A zenekarnak köszönhetően rég elfeledett dallamok váltak újra a köztudat, és a fiatalok kultúrájának részévé. Számos régi dalt leporoltak, elfeledetteket élesztettek újra, közismerteket öltöztettek új köntösbe, az utóbbi időben pedig számos új dalt is írtak.
  
Korok, kultúrák, stílusok és korosztályok találkoznak a produkcióban – talán ezért is szeretik fiatalok és idősebbek egyaránt az együttest, amely mára többgenerációs kedvenccé vált. A Budapest Bár cikázik a zenei stílusok között és kiszakít a mindennapokból. Örömzene nyitott füleknek!
  
A Budapest Bár zenekar: Farkas Róbert (hegedű, gitár), Farkas Mihály (cimbalom), Ökrös Károly (harmonika, zongora), Farkas Richárd (bőgő), Kisvári Ferenc (dob)
Fotó: Ruth Zuntz 


Operett- és musicalslágerek
augusztus 16., péntek 19.30 óra
Zichy-színpad
Füredi Nikolett, Kocsis Dénes, Serbán Attila és Simon Boglárka műsora, közreműködik Horváth Elemér és zenekara, valamint a produkció tánckara Több év szünet után visszatér az operett a Székesfehérvári Királyi Napok színpadára: a műfaj kiválóságait hívtuk meg erre az estére, akik az operettslágerek mellett musicalrészletekkel is készülnek erre az alkalomra. (Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)

 
Rúzsa Magdi
augusztus 17., szombat 19.30 óra
Zichy-színpad


Rúzsa Magdi Máté Péter-, Artisjus- és kétszeres Fonogram-díjas énekesnő, hazánk egyik legsikeresebb előadója ad koncertet a 2019-es Székesfehérvári Királyi Napokon augusztus 17-én, szombaton fél nyolckor a Zichy-színpadon.
  
A díjakkal a szakma is elismeri tehetségét, a közönség pedig egyszerűen csak imádja Rúzsa Magdit, aki 1985-ben a Vajdaságban született egy kis faluban. Egészségügyi középiskolát végzett, ápolónőként mutatkozott be az első válogatón, amikor jelentkezett a TV2 tehetségkutatójába, a Megasztár harmadik szériájába, amit meg is nyert: 2006-ban ő lett a legjobb. Rúzsa Magdi kicsi gyerekkorától énekelt, mindig is énekesnő szeretett volna lenni, ezért ezt a győzelmet azóta is meghatározó pontnak tartja az életében. A tehetségkutató után nem sokkal, 2006 őszén megjelent első stúdióalbuma, Ördögi angyal címmel. A következő évben szinte folyamatosan koncertezett, Aprócska blues című dalával ő képviselte Magyarországot az Eurovíziós Dalfesztiválon, ahol kilencedik helyezést ért el. 2008-ban megjelent második lemeze Iránytű címmel, amely gyorsan aranylemez lett. 2010-ben debütált Gábriel című dala, amely Geszti Péter magyar szövegével, Novák Péter és Toma Ferenc hangszerelésében hatalmas sláger lett. A következő évben színházban találjuk az énekesnőt, a Magdaléna Rúzsa című önálló est egy koncert, amelyen a dalok között Magdi az életéről mesélt a Pesti Színházban – több mint 40 ezren látták a darabot. A 2012-ben megjelent harmadik lemeze, a Tizenegy néhány hónap alatt platinalemez lett. Érj hozzám című lemeze 2016-ban, az Aduász 2018-ban jelent meg, utóbbin az összes dal szövegét az énekesnő írta. A szólóalbumokon kívül öt koncertlemezt is készített. 2015–16-ban Presser Gáborral közösen koncertezett nagy sikerrel. 2016 februárjában, a Megasztár győzelmet és a pályára lépés 10. évfordulóját ünnepelve kétszer is megtöltötte az Arénát Budapesten. Koncertjein azóta is tömegek élvezik különleges hangját, dalai rendre a listák élén szerepelnek.
Blahalouisiana Szimfonik feat: ARSO
augusztus 18., vasárnap 19.30 óra
Zichy-színpad


A Blahalouisiana és az Alba Regia Szimfonikus Zenekar közös koncertje
Augusztus 18-án a könnyű- és a komolyzene találkozik a színpadon: a székesfehérvári kötődésű Blahalouisiana együttes az Alba Regia Szimfonikus Zenekar zenészeivel közösen lép a közönség elé, hogy a megszokottól eltérő hangzásvilágban is megmutassa dalait rajongóinak. 
 
A Blahalouisiana, a nagy hazai fesztiválok jelentős fellépője 2012 nyarán alakult a nagykiadós Jacked legénységéből, egy gyönyörű hangú énekesnővel, Schoblocher Barbarával kiegészülve. A zenekar első single-je, a „The Wanderer” három héten keresztül őrizte helyét az MR2 top 30-as listájának dobogóján, de a csapat életében az áttörést „Ahol összeér” című számuk – és az ahhoz készült merész klip – hozta meg 2015 tavaszán. 
  
A csapat az elmúlt években meghódította az összes kis- és nagy hazai klubot és fesztivált, a jubileumi 10. Fishing on Orfű fesztiválon harmadik alkalommal állt a nagyszínpadon, de a Sziget, a Campus, a VOLT, az EFOTT, a Fezen és a Strand fesztiválok fellépőinek sorában is kiemelt helye van. A zenekar nem csak határon innen, külföldön is szerencsét próbált: koncertezett már Erdélyben, Ausztriában, Szlovákiában, Csehországban, de a Tallin Music Weeken és Hágában is bemutatkozott. A Blahalouisiana az első nagylemeze után új, tíz számot felvonultató koronggal jelentkezett „Alagutak, fények, nagymamád jegenyéi” címmel, amelyen helyet kapott a Petőfi Rádió TOP 40-es slágerlistáját hetekig uraló „Túl távol, elég közel” és a legújabb klipes dal, a „Ha élni felejtek” is. A telt házas A38-as lemezbemutató után a következő mérföldkő a 2018. január 16-i, szintén telt házas Müpa-s koncert volt, ahol a zenekar slágerei szimfonikus hangszerelésben szólaltak meg. 
   
Schoblocher Barbara énekesnő „ezer közül is felismerhető” hangja és a sajátos Blahalouisiana-hangzás ezúttal is klasszikus hangszerekkel egészül ki, Farkas Bence és Dobri Dániel hangszerelésében; az est karmestere Szabó Mónika, a Budapesti Operettszínház karmestere, karigazgatója. A zenekar a fehérvári szimfonikusok közreműködésével a 70-es évek hangulatát varázsolja a Székesfehérvári Királyi Napok könnyűzenei színpadára: egyszerre lesz ez időutazás, holdra szállás és sétarepülés a zene szárnyán. 
A székesfehérvári Alba Regia Szimfonikus Zenekar története immár több mint egy évszázados múltra tekinthet vissza: jogelődje az 1901-ben alakult Székesfehérvári Zenekedvelők Egyesülete vidéki viszonylatban páratlan méretű és színvonalú zenekara volt, mely – többek között Fricsay Richárd, a kiváló katonakarmester, majd Hermann László hegedűművész, az Zeneiskola alapító igazgatója vezényletével – sikerrel alapozta meg a szimfonikus hangversenyek gyakorlatát a Királyok Városában. Az együttest 1950-ben Székesfehérvári Szimfonikus Zenekar néven alakították újjá: sokáig a Vörösmarty Színházzal együttműködésben működtek, egészen 2015. január 1-i önállóvá válásukig. 
 
A négy éve újjászervezett együttes legfontosabb feladata a zászlóshajó-szerep betöltése Székesfehérvár zenei életében: a hagyományos húsvéti, karácsonyi, Halottak napi koncertek mellett állandó résztvevői a Filharmónia bérleti hangversenyeinek. Együttműködnek a város egyéb zenei együtteseivel, figyelemmel kísérik és lehetőség szerint pódiumra is léptetik az innen elszármazó fiatal művészeket – de súlyt helyeznek arra is, hogy a székesfehérváriak minél több országos és nemzetközi hírű muzsikust megismerjenek. 

Az elmúlt évek sikeres munkájára támaszkodva – a városvezetés és a székesfehérvári közönség támogatását maga mögött tudva – a Dubóczky Gergely vezető karmester irányításával működő zenekar 2018 októberében megpályázta a kiemelt minősítésű előadói szervezet címet, ezzel is nyomatékosítva, hogy meghatározó szerepet kíván betölteni a közép-dunántúli régió kulturális életében.

Támogatók