Vasárnap a Zichy ligetben folytatódtak az 1100 éve Európában, 20 éve az Unióban című országos kulturális programsorozat eseményei Székesfehérváron.
A Fővárosi Nagycirkusz művészei és a Baross Imre Artistaképző Intézet növendékei annyira elkápráztatták a jelenlévőket, akik maguk is kipróbálhattak több cirkuszi eszközt, hogy délután ráadás bemutatót is tartottak.
Magyar identitásunk, nemzeti kultúránk fontos eleme a gasztronómia, méltán vagyunk büszkék a magyar konyha remekeire, melyek közül számos hungarikumként is ismert. Ennek a kultúrkincsnek az innovatív bemutatására vállalkozott a különleges kialakítású Gasztrobusz. A táncos lábúak az Alba Regia Alapfokú Művészeti Iskola - ARAMI és a Szedtevette zenekar közreműködésével gyermekjátszóban tanulhattak mondókákat, dalocskákat és játékokat. A Hungarikum játéktéren olyan interaktív szabadtéri játékokat kínáltak, amelyek ötvözik nemzeti hagyományainkat az innovatív megoldásokkal. A hungarikumok, a nemzeti értékek mellett előtérbe kerültek a vármegye, térség értékei, különlegességei. A Hagyományok Háza kézműves-foglalkozásai a hagyományon és a természetességen alapultak. A foglalkozásokat a Hagyományok Háza Magyarországi Hálózat tagja, az M-ART Egyesület tartotta. A rendezvény látogatói ütőfás mézeskalácsot pingáltak, könyvjelzőt készítettek gyöngyhímzéssel, kulcstartót bútorfestési technikával, barátságkarkötőt fonókoronggal, valamint termésékszereket és nemez tulipánokat alkothattak. A Magyar menyasszony kiállításon a kurátor, Simonovics Ildikó divattörténész A közönség sztárszerepben: a Magyar menyasszony projekt címmel tartott előadást, amit pártapróba is színesített. A Sanctum – Pilinszky előadáson a fókuszban a kortárs magyar irodalom, Pilinszky és Székesfehérvár kapcsolata állt. A Zichy ligeti programokat „Száll a világ lepke-szárnyon” címmel Sebő Ferenc Kossuth-díjas és Erkel-díjas zeneszerző és Soós Réka Junior Prima-díjas népdalénekes műsora zárta a Zenepavilonban. |