Aktuális

Az ötödik séta – most már a Királyi Napok következik

Ötödik, egyben utolsó sétájukra indultak szombat délután a királyi óriásbábok, a jövő héten kezdődő Székesfehérvári Királyi Napok felvezető eseményeként. A Vörösmarty Színház előtt ezúttal Szent István, Szent László, IV. Kun László és III. András óriásbábjai várták a kíváncsi közönséget a felvonulás indulópontján. Az óriásokat a Borostyánkő Hagyományőrző Egyesület tagjai kísérték végig a Fő utcán, majd harcászati bemutatót tartottak az Országzászló téren, páros és csoportos küzdelmekkel. Az óriásbábokat Szabó Miklós mutatta be, a hangulatról pedig a Keleti Szél zenekar gondoskodott, akik az esemény végén nagy sikerű koncertet is adtak.

Megnyílt a bélyegkiállítás

A Székesfehérvári Királyi Napok kísérőrendezvényeként nyitották meg az „Örvendezz, királyi város!” – Szent István és városa a filatéliában című bélyegkiállítást a Koronázó Bazilika Nemzeti Emlékhely Látogatóközpontban.

Hunyadi László – hangversenyszerű előadás

Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar ünnepi előadásán a Hunyadi László című művet az Alba Regia Szimfonikus Zenekar, az Alba Regia Vegyeskar, az Ars Musica Kamarakórus és a Primavera Kórus közreműködésével, Kneifel Imre, Fersch Andrea és Kővári Péter karnagyok vezetésével hallhatja a közönség.

„Örvendezz, királyi város!”

Székesfehérvár Megyei Jogú Város és a Szent István Király Múzeum szeretettel meghívja Önt és családját a Bélyegmúzeum „Örvendezz királyi város!” – Szent István és városa a filatéliában című időszaki kiállítására.

A Székesfehérvári Királyi Napok idején 10.00 és 20.00 óra között látogatható a Koronázó Bazilika Nemzeti Emlékhely Látogatóközpontban (Várkörút 32.).

A Székesfehérvári Királyi Napok 2025-ös programfüzetei

A Székesfehérvári Királyi Napok idei műsorfüzete megtekinthető online az alábbi linken:  https://online.fliphtml5.com/pfdyv/pgkq.

A Koronázási Ünnepi Játékok idei műsorfüzete megtekinthető online az alábbi linken: https://online.fliphtml5.com/pfdyv/npqj.

Királyok és lányaik a Belvárosban

Negyedik sétájukra indultak pénteken a királyi óriásbábok: az eseményen ezúttal apák és lányaik, II. András, Szent Erzsébet, IV. Béla és Szent Margit vettek részt. Az óriásbábokat a Magyar Királyi Kardforgatók Rendjének tagjai kísérték végig a Fő utcán, majd a séta végén páros küzdelmekből tartottak bemutatót az Országzászló téren. A királyi sétát Haraszti Zsigmond vezette, a zenei aláfestést a Tabulatúra régizene-együttes szolgáltatta.

33. Öreghegyi Mulatság

Harmincharmadik alkalommal látja vendégül Öreghegy a fehérváriakat a romantikus Bory-vár tövében 2025. augusztus 19-én, kedden. A borlovagrendek hagyományos felvonulása és a kenyéráldás mellett gyerekprogramok, zenés, táncos szórakoztató műsorok, valamint utcabál és fény-lézer show is várja a vendégeket Szent István ünnepének előestéjén a Bory téren.

Fehérvári Mézünnep az Országzászló téren

2025. augusztus 8. és 10. között ismét megrendezik a Fehérvári Mézünnepet. Többek között mézvásár, mézkóstolás, mézes előadások, interaktív játékok gyerekeknek, a mézlovagrendek és a Mézkirálynő felvonulása, mézlovagavatás avatás szerepel a programban, a rendezvény központi helyszíne az Országzászló tér.

Támogatók